ליסינג תפעולי עסקי ופרטי - מידע לבחירה חכמה

  • מאמרים בנושא חיסכון

  • ליסינג תפעולי - לא מה שחשבתם

    ליסינג תפעולי - לא מה שחשבתם

    כולנו שמענו את המונח "ליסינג תפעולי", אך רבים אינם מודעים לפירושו. לפניכם כל הפרטים החשובים שכדאי לדעת על ליסינג תפעולי.

    קרא עוד ....
  • פיג'ו 108

    פיג'ו 108: הגודל לא קובע

    פיג'ו 108, הקומפקטית החדשה של חברת פיג'ו- תפסה את מקומה של קודמתה בתפקיד, הפיג'ו 107. אם אתם מעוניינים בחוויית נסיעה איכותית, מכונית קטנה ועירונית בעלת אבזור חדשני וחסכונית בדלק: זוהי המכונית המושלמת עבורכם

    קרא עוד ....
  • יונדאי i35  ביצועים וחוויית הנהיגה

    יונדאי i35 – ביצועים וחוויית הנהיגה

    יונדאי i35 היא מכונית סדאן 4 דלתות מרשימה ונאה במיוחד אשר נראית מאחור כמו מכונית קופה יוקרתית. בחברה יצרו מכונית אסתטית עם קווים נעימים. גולת הכותרת הוא העיצוב הפנימי והמושקע. יונדאי i35 כוללת 5 מקומות ישיבה מרווחים ואיכותיים שמשלימים את המראה המוקפד.

    קרא עוד ....
  • מהו ליסינג תפעולי?

    מהו ליסינג תפעולי?

    שיטת הליסינג התפעולי היא שיטה מוכרת לעסקאות של השכרה ורכישת רכבים, בעיקר מול חברות עסקיות. שמעתם את המונח ואף פעם לא הבנתם אותו עד הסוף? ובכן, בפניכם הסבר מקיף על תופעה זו.
    קרא עוד ....
  • MG 350 משפחתית

    MG 350 - הכל על משפחתיות, כדאיות ונוחות

    ה-MG 350 הוא הדגם השני של קונצרן סאיק הסיני שהגיע לארץ, והראשון שמכוון אל קטגוריית המכוניות המשפחתיות. המשפחתית מקנה תחושה הרמונית ונעימה, ובעלת מראה משפחתי.
    קרא עוד ....
  • יונדאי i30

    יונדאי i30: כשאיכות פוגשת בטיחות

    כשרכב אחד משלב איכות וחוויית נסיעה שאין דומה לה, עם בטיחות ברמה הגבוהה ביותר וחסכון בדלק, קשה להתבלבל. הכל על יונדאי i30.

    קרא עוד ....
  • פיג'ו 301

    פיג'ו 301 - מפרט טכני

    משפחתית קומפקטית, נוחה, קצרה ובעיקר ממוצעת

    קרא עוד ....
  • פיג'ו 108 - מפרט טכני

    פיג'ו 108 - מפרט טכני

    פיג'ו 108, קטנה, זריזה, חצופה ובעלת תג מחיר משתלם.

    קרא עוד ....
  • יונדאי i35

    יונדאי i35 - מפרט טכני

    עיצוב מרשים ועכשווי, תא נוסעים גדול ומנוע עוצמתי, כל אלה הופכים את יונדאי i35 לאחת מהמשפחתיות הפופולריות ביותר בישראל

    קרא עוד ....
  • טויוטה קורולה – חדשנית גם בצריכת דלק

    טויוטה קורולה – חדשנית גם בצריכת דלק

    רכבים יפנים חלשו לא מכבר על שוק המכוניות העולמי, והישראלי בפרט. אנו עדים למגמת עלייה משמעותית נוספת בשנתיים האחרונות המביאה עמה סוגות טכנולוגיה חדשות המרטיטות את ליבם של אוהבי המשפחתיות, בדמות מכונית משפחתית משולבת ביצועים שלא היו מאכזבים אף בעל מכונית ספורט קטנה.

    קרא עוד ....
  • סיטרואן c4

    סיטרואןC4 פיקאסו – צריכת דלק

    לא מעט אנו רואים מכוניות העוברות מתיחות פנים במהלך השנים בין דגם אחד למשנהו, שינויים מרחקי לכת ופחות כגון התאמת הרכב לטכנולוגיות עכשוויות (כגון GPS, מערכות בלימה מתקדמות וכו) ולעיתים אף שינויים קיצוניים מכך. דוגמה אחת לכך הינה הצמדת שמו של הצייר המפורסם בעולם, פיקאסו, כשם משנה לדגם הC4 המעולה של חברת סיטרואן.

    קרא עוד ....
  • פיג'ו 308SW – מכונית ענקית עם צריכת דלק מזערית

    פיג'ו 308SW – מכונית ענקית עם צריכת דלק מזערית

    הפיג'ו 308SW החדשה מצוידת במנוע 1.2 ליטר המפיק עוצמה של 130 כ"ס שמאפשרים לה תמרון ושיוט מופתי על הכביש. אמנם מדובר במעט כוחות סוס, אך האחרונים משולבים אל תיבת שישה הילוכים המפצים על הכוח המועט (באופן יחסי) לרכב בסדר גודל כזה. מכאן, מה שנוצר הוא חיסכון מושלם בצריכת דלק.

    קרא עוד ....
  • יונדאי i35 – מלכת החיסכון (בצריכת דלק)

    יונדאי i35 – מלכת החיסכון (בצריכת דלק)

    רק לפי הכותרת ניתן להבין את מהותה של מכונית הדגל של חברת יונדאי, הi35 החדשה. אך לשם אישוש הכותרת המלבבת יש לתת מעט רקע ולהצהיר כבר עכשיו – זו לא היונדאי שהכרתם.

    קרא עוד ....
  • פיג'ו 5008: החלטה נבונה למהירי החלטה

    פיג'ו 5008: החלטה נבונה למהירי החלטה

    בדומה ל208 עליה דיברנו וביצענו מבחן דרכים במאמר קודם, ה5008 אינה נושאת את כתר היופי, אך בהחלט נשמר לה תואר החן. זאת כאמור כלפי חוץ, וכאשר לא שופטים רק את הקנקן אלא גם את מה שיש בו, מגלים מערכת אבזור שמסוגלת לפנק כל היושב בה כאילו ישב במחלקת עסקים, ומכאן שבעניין זה לפחות, היא מהטובות בקטגוריה.

    קרא עוד ....
  • פיג'ו 208 במבחן דרכים

    פיג'ו 208 במבחן דרכים: "נהדרת" זו לא מילה גסה

    שעות הבוקר המוקדמות, קרני השמש שוטפות את המכונית צבועת הצבע המטאלי השחור, מחזירה עמעום המלווה בהשתקפות כאילו והייתה למראה. פותח את הדלת, מתיישב במושב הנהג, מתניע. מקשיב לרעשי המנוע המתקתק כמו שעון, לוחץ נגיעות נגיעות על דוושת הגז – מכניס לדרייב ומדביק את הרגל. פתיחה בכביש (מאובטח ומבוקר), תחושת עוצמה קלילה עוברת בי, "בוא'נה, המכונית הזאת נותנת, וואלה נותנת..", אני אומר לעצמי וממשיך ללחוץ עד לסגירת הסקאלה (188 ק"מ), מרפה לאט לאט מהגז עד לכדי עצירה מוחלטת.

    קרא עוד ....
  • יונדאי i35 2014: דוהרת קדימה

    יונדאי i35 2014: דוהרת קדימה

    אחרי תקופה ארוכה בכבישי העולם וישראל, נדמה שליצרנית הרכב הקוריאנית יונדאי כבר אין מה להוכיח – שנים שהיא מפגינה נוכחות מובילה ובוטחת שהופכת אותה לבחירה הראשונה של נהגים רבים. ובכל זאת, דגם היונדאי i35 2014 מבשר על כמה מהפכות שקטות שממשיכות למצב אותו בחזית שוק הרכב של ישראל.

    קרא עוד ....
  • סיטרואן 2014 C5: מכונית מנהלים למשפחות

    סיטרואן 2014 C5: מכונית מנהלים למשפחות

    אנשי עסקים – מה אתם בעצם מחפשים ברכב שלכם? מכונית מנהלים שתעשה רושם על שותפים ולקוחות, או מכונית משפחתית שתשרת אתכם בנסיעות עם הילדים ובטיולים עם הקרובים? סיטרואן C5 2014 מאפשרת לכם ליהנות משני העולמות: היא ממשיכה את המסורת של מכוניות גדולות ומרשימות שמשדרות כוח ועוצמה למי שמתבונן בהן, אבל נותנת גם תחושה חמימה וביתית עבור הנהג והנוסעים.

    קרא עוד ....
  • פיג'ו 308 2015

    פיג'ו 308 2015: עדיין הטובה מכולן

    בשנת 2014, דגם הפיג'ו 308 גרם לרבים לסובב את הראש כאשר הוא עקף בסיבוב את כל דגמי הרכב האחרים בדרך לזכייה בתואר מכונית השנה באירופה. 2014 הסתיימה, אבל הפיג'ו 308 עדיין כאן – וגם בדגמי 2015 אין לה הרבה תחרות בחוויית הנהיגה שהיא מציעה, חוויה שהפכה אותה לבחירה הראשונה של לקוחות המחפשים את המשפחתית האידיאלית.

    קרא עוד ....
  • פיג'ו 508 2015

    פיג'ו 508 2015: משפחתית עם שיק

    אם יש משהו שהצרפתים יודעים לעשות, זה לתת לדברים שהם מייצרים שיק – גם המוצרים הכי פשוטים ומשעממים הופכים אצלם למוצרים סקסיים ומושכי-עין. זה בדיוק המצב עם הפיג'ו 508, שהפכה את המכונית המשפחתית הרגועה למכונית יפהפייה שגורמת לכל הנהגים על הכביש להתבונן בה, ומתפקדת מצוין גם בתור מכונית מנהלים.

    קרא עוד ....
  • פיג'ו 308 החדשה

    פיג'ו 308 החדשה – מבחן דרכים

    בשנה שעברה קיבלה ספינת הדגל של פיג'ו – מכונית פיג'ו 308 החדשה – טפיחה רצינית על השכם כאשר בתערוכת הרכב בז'נבה היא נבחרה למכונית השנה האירופאית ועקפה (תרתי משמע...) דגמים שנחשבו ליוקרתיים יותר בדרך לתואר הזה. כאן בדיוק נמצא הסוד של הפיג'ו 308, לכאורה רכב משפחתי סטנדרטי, שמצליח להפגין ביצועים מעולים על הכביש ולשדר שיק של מכונית אופנתית. לקחנו את הפיג'ו 308 למבחן דרכים כדי להתרשם מההישג הזה.

    קרא עוד ....
  • ליסינג תפעולי לעסקים

    ליסינג תפעולי לעסקים

    ליסינג תפעולי הנו הפתרון הטוב ביותר עבור עסקים הזקוקים לרכבים ואינם מעוניינים להתמודד עם כל הכרוך בתפעול ובאחזקה של רכבים אלה. במסגרת ליסינג תפעולי לעסקים, חברת הליסינג מספקת לעסק את הרכבים ואת כל השירותים הנלווים – בדיקות תקופתיות, תיקונים כאשר אלה נדרשים ועוד. העסקים יכולים להנות מ-"ראש שקט" ולהשקיע את זמנם והמשאבים שלהם בפעילות העסקית, מבלי לדאוג לכל הנושאים הקשורים לרכב ומתוך ידיעה כי הטיפול בנושאים אלה נמצא בידי גורם אמין, מקצועי ומנוסה.

    קרא עוד ....
  • טויוטה קורולה 2014: היפנית שוב עולה על הגל

    טויוטה קורולה 2014: היפנית שוב עולה על הגל

    למרות שנראה שמכוניות ההאצ'בק בעלות החלק האחורי השטוח הפכו לצעקה האחרונה בכבישים, דגמי הסדאן בעלי החלק האחורי הבולט עדיין מפגינים נוכחות מרשימה בשוק הרכב, כשמספר יצרנים נלחמים בעוז על הנישה. הטויוטה קורולה, אחת המכוניות הותיקות בקרב דגמי הסדאן, קצת איבדה משהו מהסקס-אפיל שלה בשנים האחרונות לעומת דגמים אחרים, וזו כנראה הסיבה שהחברה היפנית החליטה להעביר אותה מתיחת פנים בשנה שעברה (2014), שמזכירה לנהגים עד כמה השם של הדגם מייצג איכות גבוהה.

    קרא עוד ....
  • יונדאי i30: לצאת לנופש על הכביש

    יונדאי i30: לצאת לנופש על הכביש

    אחת המהפכות הגדולות שעוברות על עולם הרכב בשנים האחרונות היא מהפכת "חמש הדלתות": מכונית ההאצ'בק שמתהדרת בחלק אחורי מקוצר שהמרכיב הבולט בו הוא הדלת של תא המטען (לרוב עם אפשרות לקיפול המושב האחורי כדי להגדיל את הקיבולת) נחשבה בעבר לאחות השימושית אבל לא-סקסית-בעליל של דגמי הסדאן בעלי החלק האחורי הבולט והמהודר.

    קרא עוד ....
  • סיטרואן C5: יפה וחכמה

    סיטרואן C5: יפה וחכמה

    המונח "מכונית מנהלים" הגיע לישראל מבריטניה, שם הוא נטבע לראשונה כשמן של המכוניות הגדולות והמרשימות שחרכו את מערכת הכבישים המהירים החדשה של הממלכה בשנות ה-60 והפכו לסמל-סטטוס. הישראלים התחילו לגלות עניין במכוניות המנהלים עשרים שנה לאחר מכן, כשדגמי רכב גדולים ומרשימים יותר התחילו להגיע גם לארץ הקודש.

    קרא עוד ....
  • סיטרואן C3 פיקאסו – כמו יצירה במוזיאון

    סיטרואן C3 פיקאסו – כמו יצירה במוזיאון

    השם "פיקאסו" אותו בחרו אנשי סיטרואן לתת לדגם C3 שלהם מזמין לא-מעט בדיחות על חשבון החברה הצרפתית שלא מתאפיינת בעודף צניעות. אבל כמו במקרים של דגמים נוספים רבים של החברה הסיטרואן C3 פיקאסו מצדיקה את היומרה שמאחורי השם שלה. יש בדגם הזה, מבחינת מראה ותפעול, שלמות מסוימת שמזכירה יצירה שתולים במוזיאון.

    קרא עוד ....
  • פיג'ו SW308 – הבחירה המובנת מאליה

    פיג'ו SW308 – הבחירה המובנת מאליה

    בשנת 2007 חברת פיג'ו חוללה מהפכה כאשר היא הציגה את דגם הפיג'ו 308 שהוכתר בתואר המכונית המשפחתית המושלמת – שילוב של צריכת דלק נמוכה, בטיחות גבוהה, ומעל הכל נוחות חסרת-תקדים בנהיגה הפך את הדגם לבחירה המועדפת בקטגוריית המשפחתיות. דגם הפיג'ו SW308 שיצא בשנת 2014 הוא הבחירה המובנת מאליה לכל מי שרוצה לרכוב רכב משפחתי חזק, אמין ובטוח.

    קרא עוד ....
  • פיג'ו 508 מנהלים

    פיג'ו 508 – מכונית לאנשים שיודעים לנהל

    רכב מנהלים" או "משפחתית גדולה"? לא משנה איך אתם מעדיפים לקרוא לקבוצת המכוניות הזו, כשהחלטתם לרכוש אחת לא כדאי להתפשר על פחות מהכי-טוב. לדעתם של רבים, פיג'ו 508 עונה על הקריטריון הזה.

    קרא עוד ....
  • טויוטה קורולה – מסורת של אמינות ואיכות

    טויוטה קורולה – מסורת של אמינות ואיכות

    כמעט 50 שנה עברו מאז שיצרנית הרכב היפנית טויוטה הציגה את דגם הקורולה הראשון. המראה והמאפיינים של הקורולה השתנו מאז לא מעט פעמים, אבל הדגם הצליח ליצור ולשמור על מסורת של מצוינות, כשהוא זוכה להכרה כאחת המכוניות המשפחתיות הטובות ביותר בשוק, ושובר בשנת 2007 את שיא המכירות של החיפושית המיתולוגית של פולקסווגן.

    קרא עוד ....
  • יונדאי i35: הסדאן המושלמת

    יונדאי i35: הסדאן המושלמת

    מחפשים מכונית משפחתית שתענה על כל, אבל *כל* הצרכים שלכם? אם יש מכונית שקרובה לשלמות כזו, זו כנראה היונדאי i35.

    קרא עוד ....
  • סיטרואן C4 פיקאסו – גם מיני, גם ואן

    סיטרואן C4 פיקאסו – גם מיני, גם ואן

    לקרוא לדגם של רכב "פיקאסו" זו הצהרת כוונות רצינית מצד היצרן, לפיה הרכב שלו עומד להיות לא פחות מיצירת מופת. אבל אנשי סיטרואן עומדי באתר הזה בכבוד עם דגם הסיטרואן C4 פיקאסו, שמהווה את הפתרון המושלם לכל מי שאי-פעם חלם על מיני-ואן משלו שבתוכה הוא יוכל להסיע ביעילות את כל המשפחה וליהנות מביצועים מעולים על הכביש במחיר משתלם.

    קרא עוד ....
  • פיג'ו 308 – החוויה המשפחתית הטובה ביותר על הכביש

    פיג'ו 308 – החוויה המשפחתית הטובה ביותר על הכביש

    יש מכוניות משפחתיות ויש את הפיג'ו 308. פיג'ו 308 לא סתם נמצאת רמה אחת מעל כל האחרות – היא נמצאת כל-כך גבוה, שכל האחרות מסתכלות עליה מלמטה. הקביעה הזו קיבלה אישור רשמי פחות או יותר בשנת 2014, שבעת כתיבת שורות אלה מתקרבת לסיומה, כאשר הפיג'ו 308 הוכתרה בתואר מכונית השנה של אירופה בתערוכת הרכב שנערכה בז'נבה בזכות השילוב המנצח של עיצוב מרהיב, נוחות נהיגה ונסיעה, חסכנות וידידותיות לסביבה – המשך למורשת המפוארת של היצרנית, שכבר קטפה את התואר בעבר עם דגמים קודמים שלה.

    קרא עוד ....
  • טויוטה קורולה – משפחה עם היסטוריה

    טויוטה קורולה – משפחה עם היסטוריה

    שמה של יצרנית הרכב היפנית הותיקה טויוטה נצמד כיום כמעט תמיד ובאופן לא-מודע לדגם שהפך לספינת הדגל של החברה – הטויוטה קורולה. למרות שהחברה עשתה היסטוריה גם עם דגמים אחרים כמו דגם הקמרי הקטן או הלנד-קרוזר האימתני, הטויוטה קורולה הפכה לרכב שאתו כבשה הענקית היפנית את כבישי העולם, הרכב שהגדיר מבחינות רבות מהו "רכב משפחתי" וקבע ועדיין קובע סטנדרטים לרכבים כאלו.

    קרא עוד ....
  • פג'ו 301: אריה שואג על כבישי ישראל

    פג'ו 301: אריה שואג על כבישי ישראל

    על מה חושבים נהגים בישראל כשהם חושבים על פג'ו? ליצרנית הרכב הצרפתית נהנית ממוניטין קשוחים בארצנו, אולי בזכות סמל האריה המיתולוגי שלה, הנוכחות המתמשכת שלה על מסלולי המרוצים, והתקופה הארוכה שבה הרכבים שלה היו הבחירה המועדפת עבור אנשי הקבע של צה"ל. אבל בשנים האחרונות הרכבים של פג'ו דהרו בעיקר על הכבישים המפנקים של צרפת, ורכבי החברה התרככו בהתאם.

    קרא עוד ....
  • סיטרואן C4 – עם הפנים קדימה

    סיטרואן C4 – עם הפנים קדימה

    המראה הוא הדבר הראשון שמושך את תשומת הלב – החזית הקדמית, המוארכת, עם שני הפנסים שנמתחים לצדדים ונותנים לרכב כולו מראה אגרסיבי מעט של חיה שמחכה לזנק. ואכן, הסיטרואן C4 נכונה להתמודד עם כל אתגר שמחכה לה על הכביש והופכת כל מהמורה בדרך למטרד בלתי-מורגש. אבל החזית האגרסיבית הזאת, עם הפנים קדימה, מסתירה בתוכה רכב נוח וידידותי, שהופך את הנסיעה בסיטרואן C4 לבילוי משפחתי מהנה.

    קרא עוד ....
  • ליסינג פרטי

    ליסינג פרטי – המהפכה הבאה בכבישי ישראל

    המאה ה-21 התחילה עם מהפכה בכבישי ישראל – מהפכת הליסינג התפעולי. לראשונה החלו מקומות עבודה לספק לעובדים שלהם רכבים בכמויות גדולות, תוך ביצוע עסקאות חכירה עם חברות הליסינג שהוכיחו את עצמן כמשתלמות הן לחוכרים והן לחברות. כמות הרכבים בבעלות פרטית ירדה באופן משמעותי.

    קרא עוד ....
  • רכב חברה וליסינג תפעולי – במה זה כרוך?

    רכב חברה וליסינג תפעולי – במה זה כרוך?

    המושגים רכב חברה וליסינג תפעולי הפכו לסמל-סטטוס של משרות נחשקות בישראל. מגזר ההיי-טק התפרסם במיוחד בזכות הרכבים הצמודים הניתנים לרבים מעובדיו כחלק מתנאי העסקתם.

    קרא עוד ....
  • סיטרואן C5 – המכונית שעובדת עבור הנהגים שלה

    סיטרואן C5 – המכונית שעובדת עבור הנהגים שלה

    לישראלים יש סיפור אהבה ארוך עם סיטרואן (Citroen), שהופך אותה לאחת מיצרניות הרכב האירופאיות הפופולאריות ביותר בארץ הקודש מזה כמה עשורים.

    קרא עוד ....
  • יונדאי i35: יוקרה משפחתית על הכביש

    יונדאי i35: יוקרה משפחתית על הכביש

    משמעות השם 'יונדאי' (Hyundai) שמייצג את מעצמת הרכב הקוריאנית הוא 'מודרניות'. ואכן, מאז הקמתה בשנת 1967 הקפידה החברה להתייצב בחזית השכלולים והמגמות של שוק המכוניות העולמי כאשר הרכבים שלה מככבים, פעם אחר פעם, בראש רשימות המכוניות הנמכרות ביותר בעולם.

    קרא עוד ....
  • יונדאי i30: נסיעה על הכביש במחלקה ראשונה

    יונדאי i30: נסיעה על הכביש במחלקה ראשונה

    המהפך שעבר על יצרנית המכוניות הקוריאנית יונדאי מאז הקמתה בשנות ה-60 הוא די מדהים: מחברה שהחלה את דרכה כקבלנית של "פורד" שיצרה דגמים של הרכב המערבי עבור הקהל המקומי, יונדאי הפכה לאחת הנציגות המובילות של תעשיית הרכב המזרח-אסייתית בעולם כולו.

    קרא עוד ....
  • סיטרואן C3 פיקאסו – מפנה לך מקום על הכביש

    סיטרואן C3 פיקאסו – מפנה לך מקום על הכביש

    עודף צניעות מעולם לא אפיין את יצרני הרכב ברחבי העולם, ובכל זאת נדרשת לא מעט חוצפה כדי לתת לדגם של רכב את השם "פיקאסו" ולהזמין השוואות בין החזון שמאחורי הדגם לזה שהיה לאחד מגדולי האמנות המודרנית.

    קרא עוד ....
  • פג'ו 107 – היפהפיה הקטנה

    פג'ו 107 – היפהפיה הקטנה

    ברחובות הערים בישראל ובכל רחבי אירופה ואסיה (סה"כ 48 מדינות) בולטת מכונית קטנה שמושכת תשומת לב – פג'ו 107. הלהיט הקטן, השובב והמקסים נולד לרחובות העיר ולכבישים שמחברים את העיר לפרברים, מתוך שיתוף פעולה בינלאומי בין שלושה מותגי על של עולם הרכב – פג'ו, סיטרואן וטויוטה. המימדים הקטנטנים של פג'ו 107, אחת המכוניות הקטנות ביותר בקטגוריית המכוניות הקטנות, והעיצוב שלה שבו את לב הצעירים העירוניים, שהפכו את הקטגוריה לאחת החשובות היום בתעשיית הרכב.

    קרא עוד ....
  • ליסינג תפעולי – איך עובדים ציי הרכב של העסקים בישראל

    ליסינג תפעולי – איך עובדים ציי הרכב של העסקים בישראל

    המונח "ליסינג תפעולי" נשמע לעיתים קרובות בשיחות אודות עולם העסקים ובמיוחד עולם ההייטק העכשווי, ורבים מודעים לכך שמדובר בהסדר המיועד לספק רכב לעובדי חברה. אך למעשה המושג מקיף תחום רחב הרבה יותר, ומתייחס לתהליך בו עסק מחליט לבצע מיקור-חוץ (Outsourcing) לצי הרכב שלו, כאשר צי זה יכול לשמש למגוון מטרות ולא רק לאספקת רכבים לעובדים לצרכי נסיעה אל העבודה וממנה. ניתן לרכוש בעסקאות ליסינג תפעולי גם רכבי עבודה, ציוד מכני ועוד.

    קרא עוד ....
  • טיוטה קורולה

    טויוטה קורולה – להרגיש כמו בבית על הכביש

    סוד הקסם של טויוטה קורולה היפנית הוא משהו שאנשי תעשיית הרכב בכל העולם מנסים לפצח כבר שנים – מה גרם דווקא לדגם הזה לעקוף בסיבוב (תרתי משמע) את כל האחרים ולהפוך לאחד הדגמים הנמכרים ביותר בהיסטוריה? איך דווקא הקורולה הצליחה לשבור בשנת 2007 את השיא שהיה שייך קודם לחיפושית המיתולוגית של פולקסווגן ולמכור למעלה מ-35 מיליון מכוניות? מה מסביר את כוח המשיכה שלה בקרב משקי בית וחברות ליסינג תפעולי בכל רחבי העולם?

    קרא עוד ....
  • יונדאי i30CW

    יונדאי i30CW

    בין שלל המהפכות שהביאה יצרנית הרכב הקוריאנית יונדאי לכבישי ישראל אפשר למנות את מהפכת הסטיישן. מכוניות הסטיישן, שעד לפני שנים ספורות לא ממש התאקלמו פה בארץ וסבלו מתדמית של "רכב לשיפוצניקים", הפכו ללהיט אצל הנהג הישראלי בזכות ההתעקשות של יונדאי להציע אותן בדגמים ובמחירים אטרקטיביים. דגם ה-i30CW של יונדאי הפך לדגם הסטיישן הראשון שנמכר בכמויות משמעותיות בישראל, והוא גרם ליצרני רכב רבים אחרים לנסות ולמכור את דגמי הסטיישן שלהם לנהג הישראלי. ועדיין, אין כמו המקור – אם אתה מחפש מכונית סטיישן שתספק אמינות ואיכות לאורך תקופה ארוכה, היונדאי i30CW היא בשבילך.

    קרא עוד ....
  • MG 350 – משפחתית פלוס

    MG 350 – משפחתית פלוס

    כיאה למותג בריטי בבעלות סינית, ה-MG 350, המשפחתית מציעה שילוב בין הפינוק האירופי והפרגמטיות והמחירים הנוחים של המזרח הרחוק. חברת הרכב הבריטית MG, שנמצאת כיום בבעלות SAIC הסינית, הגיעה לישראל בכוונה להתחרות בשוק המשפחתיות האטרקטיבי. האם תצליח השחקנית החדשה למצוא חן בעיני הנהגים והנהגות בישראל? בואו נראה.
    קרא עוד ....
  • האם יונדאי i30 ממשיכה את "ההצלחה השקטה"?

    האם יונדאי i30 ממשיכה את "ההצלחה השקטה"?

    לכבוד יום ההולדת ה-6 של היונדאי i30 בדקנו מה יש לקוריאנית לחדש בדגם 2013.

    בשנים האחרונות ידע ענף הרכב תחרות גוברת והולכת על לבו של הלקוח. לאור זאת, מותגי רכב המבקשים לשמר את מקומם, או אפילו להתקדם, אינם יכולים לקפוא על השמרים. כך, למרות שיונדאי נהנית בארץ מהצלחה מרובה, יצרנית הרכב מקוריאה בחרה שלא לנוח על זרי הדפנה והיא מוסיפה לחדש ולהתרענן. בהתאם לרוח החתירה לחדשנות, יונדאי i30 מהווה שינוי כיוון מן הדורות הקודמים של הדגם, ומיישרת קו עיצובי עם המילה האחרונה בענף הרכב. בתי הגלגלים הרחבים, זווית השמשה האווירודינמית והפנסים המלוכסנים, המעוטרים בפנסי לד, משווים לה מראה שובה-עין ואפילו מעט נועז. מכיוון שהתעוררה סקרנותנו, החלטנו להעמיק ולבדוק.

    קרא עוד ....
  • טויוטה קורולה החדשה

    טויוטה קורולה החדשה

    טויוטה קורולה היא אחת המכוניות הנמכרות ביותר בעולם וגם בישראל היא נמצאת בין המובילות במכירות לאורך שנים. הלכה למעשה זהו דגם המכונית הנמכר ביותר בעולם בכל הזמנים.
    הדגם שהוא מותג עולמי נולד ב-1966 ומאז הוא בצמרת עולם הרכב כמעט מדור לדור. כעת משווקת ברחבי העולם טויוטה קורולה דור אחת עשרה. ישראל היא בין המדינות הראשונות שקלטו את טויוטה קורולה החדשה, מה שבהחלט מעיד על חשיבותו של השוק הישראל עבור קונצרן הרכב היפני הענק טויוטה ועבור המותג טויוטה קורולה, המתחרה בזירה הראשית והתחרותית ביותר של שוק הרכב בישראל – המכוניות המשפחתיות.

    קרא עוד ....
  • יונדאי i35 – סדאן במבחן

    יונדאי i35 – סדאן במבחן

    יונדאי i35 היא דגם הסדאן של יצרנית הרכב הקוריאנית. כמו אחותה הקומפקטית יותר, ה-i30, עיצובה מותאם למגמות העדכניות באופנת הרכב. חזית המכונית חושפת פנסים מלוכסנים ונחושים. בצדדים, בתי הגלגלים מורחבים והעיצוב הזורם מודגש על ידי חיטוב נאה המעטר את הדלתות לכל אורכן. בצדה האחורי, תא המטען משתלב בצורה מושלמת עם קווי המתאר, וכך גם הפנסים המוארכים.

    קרא עוד ....
  • סיטרואן C3 פיקאסו – זן ואמנות מבחן הדרכים

    סיטרואן C3 פיקאסו – זן ואמנות מבחן הדרכים

    כמו הג'יפים העירוניים, הסיטרואן -3C פיקאסו, מבקש להביא את המיני וואנים אל חיק המשפחה. האם הצליח? בדקנו והממצאים לפניכם.

    ב-2010 הצטרף לכבישי הארץ ה-c3 פיקאסו, דגם המיני וואן של סיטרואן. מכוניות מסוג זה מציעות תא נוסעים מרווח מזה של המשפחתיות הקומפקטיות יותר וחזות מפוקחת וסולידית יותר מזו של הג'יפים העירוניים. לכן, לא היה זה מפתיע כאשר הן החלו להתחרות במשפחתיות הסדאן המוכרות.

    קרא עוד ....
  • סיטרואן  C4 במבחן

    סיטרואן C4 – צרפתייה במבחן

    ה-C4 של סיטרואן היא התשובה של יצרנית הרכב הצרפתית למעוניינים במשפחתית משודרגת. בהתאם לקטגוריה זאת, היא מציעה חבילה עשירה ששווה לבדוק – אז בדקנו.

    המהדורה העדכנית של הסיטרואן C4 המשפחתית, מפתיעה עם מפרט מרשים, שלא היה מבייש גם מכוניות מקבוצות מחיר גבוהות ממנה. מהבחינה הזאת, מדובר במכונית שגם נהגים ונהגות שבדרך כלל אינם נמנים עם חובבי המותג עשויים להתעניין בה.

    קרא עוד ....
  • סיטרואן C5

    סיטרואן C5

    הסיטרואן C5 היא המייצגת את יצרנית הרכב הצרפתית בקטגוריית המשפחתיות/מנהלים. אז, מה היא יותר – משפחתית או "ניהולית"? בדקנו, כדי לגלות את התשובה.

    די במבט מבחוץ כדי להבין לאיזו קטגוריה משתייכת הסיטרואן C5. העיצוב הרחב והמרווח והקימורים העגולים מכריזים, כי מדובר במכונית לנהגים ולנהגות שרוצים לשלב יוקרה עם משפחתיות פרקטית. בחזית, סמל המותג מוטמע באופן מושלם בגוף הרכב. מאחור, השמשה האחורית קעורה ומשלבת מראה ספורטיבי עם ראות מצוינת, ובצדדים, גלגלי סגסוגת קלה, בקוטר 16 - 17 אינץ' משלימים את הרושם.

    קרא עוד ....
  • פיג'ו 107 – בקצב העיר

    פיג'ו 107 – בקצב העיר

    הפיג'ו 107 החדשה מזמינה אתכם ליהנות מחוויית נסיעה עירונית שיקית, חסכונית וידידותית לסביבה.

    יצרנית הרכב הוותיקה פיג'ו השיקה את דגם ה-107 החדש, בו רעננה את מראה המכונית העירונית, וכן העבירה אותה מקצה שיפורים, בכל הנוגע לנוחות ולביצועים. עם מנוע יעיל, גודל המותאם לחנייה קלה גם במקומות צפופים, פליטת CO2 מופחתת וצריכת דלק יותר טובה, היינו מוכרחים לקחת את המכונית לסיבוב בעיר.

    קרא עוד ....
  • פיג'ו 208 – מיני עם מקסימום יתרונות

    פיג'ו 208 – מיני עם מקסימום יתרונות

    הפיג'ו 208 החדשה משלבת מראה קומפקטי עם נוחות מקסימלית.

    ה-208 היא דגם הסופר-מיני של פיג'ו ומציעה את הקומפקטיות של מכוניות המיני העירוניות עם הנוחות והפינוק של המשפחתיות, לצד רמות אבזור מפתות. האם תצליח המכונית הצרפתית לכבוש את העיר ואת ליבו של הישראלי?

    קרא עוד ....
  • פיג'ו 301 שובה של הסדאן

    פיג'ו 301 שובה של הסדאן

    פיג'ו 301 מסמנת את שובה של יצרנית הרכב הוותיקה מצרפת לקטגוריית הסדאן בארץ. ארגנו לה קבלת פנים בדמות מבחן דרכים.

    ה-301 היא דגם הסדאן הקטן של פיג'ו והיא מציעה את הנוחות המרווחת של המכונית המשפחתית, עם מחיר קומפקטי. לאור הפופולריות של דגמי המיני של פיג'ו בארץ, מסקרן מה יש למותג הצרפתי להציע בתחום המשפחתיות.

    קרא עוד ....
  • פיג'ו 508

    פיג'ו 508

    מכונית המנהלים החדשה של פיג'ו, דגם ה-508, מחליפה את ה-407 וה-607, ומהווה שינוי בגישה של יצרנית הרכב הוותיקה. יצאנו לבדוק אם שינוי הכיוון הוא בכיוון הנכון.

    פיג'ו 508 היא התשובה של יצרנית הרכב הצרפתית לנישת רכבי המנהלים המחייבת. בהתאם, היא מגיעה עם נתונים טכניים ואבזור מרשים שדורשים בדיקה.

    קרא עוד ....
  • פיג'ו 5008

    פיג'ו 5008

    עם שבעה מקומות ומפרט עשיר, פיג'ו 5008 – דגם המיניוואן המשפחתי והקומפקטי, מתחנן לצאת לטייל. אז ארזנו המיטלטלים ויצאנו לדרך.

    עם מחירי דלק מאמירים ומודעות גוברת והולכת לאיכות הסביבה, יותר ויותר אנשים נוטשים את הג'יפים העירוניים לטובת קטגוריית המיניוואנים. הדור החדש של רכבי המיניוואן מציע חלל רכב מרווח ונוחות לכל המשפחה, לצד חסכונות בדלק ובפליטת CO2, והפיג'ו 5008 היא דוגמה מצוינת לכך.

    קרא עוד ....
  • חוסכים בדלק- מדריך התייעלות לחיסכון בדלק

    חוסכים בדלק- מדריך התייעלות לחיסכון בדלק

    מדד חבית הנפט בעולם קובע לנו כמה נאלץ לשלם על הדלק.
    זינוק במחירי הדלק מחייב אותנו לשנות הרגלי נהיגה ולבצע פעולות שונות וקלות שיכולות לחסוך הרבה כסף, דלק וזיהום אויר שהופך אותנו לשותפים לסביבה ירוקה.
    קרא עוד ....
  • סיטרואן ירוקה

    סיטרואן ירוקה


    מנוע ה-1.6 ליטר ודגם ההיבירדי DS5 עברו שיפורים ירוקים
     12.9.12

    סיטרואן מצטרפת למאמץ הירוק ומתכננת חסכון בדלק והורדת פליטת מזהמות ממספר דגמים. היעד הראשון הוא שיפור ביצועי מנוע 1.6 ליטר HDI שהכוונה היא להוריד כ-5 גרם CO2 לק"מ מרמת הפליטה הנוכחית. דגם ה-DS5 עבר שדרוג והפך להיות מכונית היברידית פולט כ-91 גרם CO2 לק"מ.

    קרא עוד ....
  • פורום המיסוי הירוק, בוחנים סביבה ירוקה

    פורום המיסוי הירוק, בוחנים סביבה ירוקה

    הרפורמה למיסוי ירוק החטיאה את מטרתה טוענים נציגי הארגונים, אין תמריצים מספקים לרכישת כלי רכב נקיים, שוק הרכב מתנהל באופן לא הגיוני המחירים לצרכן עולים ולצידם ההנחות. האזרח כרגיל משלם יותר מס אך הסביבה נותרת אפורה וההכנסות לא מוקדשות למטרה. דיון מסכם צפוי בתום השנה.
    מאת: נועם קום
    קרא עוד ....
  • לעתיד נקי יותר

    לעתיד נקי יותר

    מאת: נועם קום

    עד לשנים האחרונות, ההתייחסות לזיהום אויר עסקה בעיקר בנזקים לבריאות. התגברות אפקט החממה מחמם את כדור הארץ וגורם לנזקי טבע. למניעת התחממות כדור הארץ ואיכות הסביבה, חובה על כולנו להקטין את כמות הדלק, במעבר לנהיגה חסכונית, לרכב היברידי ובעתיד גם חשמלי.

    קרא עוד ....
  • מאמרים בנושא בטיחות

  • חורף ותנועה בטוחה

    חורף ותנועה בטוחה

    נהיגה חורפית בטוחה מחייבת התייחסות למרכיבי מזג האוויר, בצד הכנה מכנית נכונה של המכונית והכנה של מיומנויות נהיגה חדשות
     18.10.11
    קרא עוד ....
  • שווי שימוש לשנת 2011 - מדריך למחזיק רכב חברה

    שווי שימוש לשנת 2011 - מדריך למחזיק רכב חברה

    תעריפי שווי שימוש למחזיקי רכב צמוד ממקום העבודה יתעדכנו ב-1 בינואר 2011 .
    קרא עוד ....
  • כנס חירום של ארגוני התחבורה בנושא שווי שימוש ומיסוי ירוק

    כנס חירום של ארגוני התחבורה בנושא שווי שימוש ומיסוי ירוק

    ביום ב' 15/11/2010 התכנסו שלושת ארגוני התחבורה בישראל הכוללים את פורום נוהגים היי-טק, ארגון מנהלי תחבורה ואיגוד קציני בטיחות בתעבורה, במלון דניאל בהרצליה לדון במשמעות המעבר לרפורמת המיסוי הירוק ולשיטה הליניארית לחישוב שווי שימוש לרכב צמוד ובהשלכות לגזירות המיסים הצפויות להתרחש מתחילת שנת 2011. בכנס נכחו כ- 400 משתתפים הכוללים את מנהלי התחבורה וקציני בטיחות, אנשי כספים, חשבים, אנשי רכש ותפעול ונציגי משאבי אנוש, כמו כן ציבור העוסקים בענף הרכב כיבואנים וחברות ליסינג.
    קרא עוד ....
  • ועדת הכספים תדון מחדש בשווי שימוש לרכב צמוד

    ועדת הכספים תדון מחדש בשווי שימוש לרכב צמוד

    ועדת הכספים תדון ביום ג' הקרוב 11/1/2011 בנושא שווי שימוש לרכב צמוד בעקבות דחיית הדיון שתוכנן  ובוטל מסיבות פוליטיות
    מאת: נועם קום 6/1/2011
     
    קרא עוד ....
  • בחינה מחודשת לסוגיית שווי שימוש

    בחינה מחודשת לסוגיית שווי שימוש

    חשיבה מחודשת לסוגיית שווי שימוש לרכב צמוד הפוגעת במעמד הביניים
    ארגוני התחבורה בישראל הצליחו להוכיח לועדת הכספים כי שיטת חישוב שווי שימוש לרכב צמוד מעוותת. באמצעות ח"כ אורית זוארץ נידון היום הנושא מחדש בועדת הכספים של הכנסת. רשות המיסים נדרשה לעשות חושבים מחדש ולהציג נתונים מעודכנים לועדת הכספים.
    מאת: נועם קום 11/1/2011
     
    קרא עוד ....
  • ארגוני התחבורה מאחדים כוחות

    ארגוני התחבורה מאחדים כוחות


    הוקם פורום ארגוני התחבורה
    שלושת ארגוני התחבורה המובילים בישראל החליטו לאחד כוחות ולפעול בנושאים משותפים הקשורים למגמות שוק הרכב בישראל. מדובר באיגוד קציני בטיחות, ארגון מנהלי תחבורה ופורום נוהגים היי-טק.
    9/2/2011

    קרא עוד ....
  • המלצות ועדת זליכה

    המלצות ועדת זליכה


    ירון זליכה: לבזר את שוק הרכב ולייצר תחרות אמיתית
    21.12.11
    קרא עוד ....
  • שר התחבורה מתנגד לשווי שימוש לדלק

    שר התחבורה מתנגד לשווי שימוש לדלק


    תשלום שווי שימוש לדלק, יביא להכנסות מיסים של מיליארד ₪
    במסיבת עיתונאים שערך שר התחבורה ישראל כץ הוא הביא את עמדתו בסוגיות שעלו לאחרונה בתחום המיסוי על הרכב. השר טען כי הרעיון של האוצר לכרוך את שווי השימוש ברפורמה של ענף הרכב שנועדה להגביר את התחרות, לא יאושר שכן אין זה קשור כלל עם הגברת התחרות בענף הרכב.
    4/9/2012
    קרא עוד ....