פיג'ו 308 – החוויה המשפחתית הטובה ביותר על הכביש

  • פיג'ו 308 – החוויה המשפחתית הטובה ביותר על הכביש

    יש מכוניות משפחתיות ויש את הפיג'ו 308. פיג'ו 308 לא סתם נמצאת רמה אחת מעל כל האחרות – היא נמצאת כל-כך גבוה, שכל האחרות מסתכלות עליה מלמטה. הקביעה הזו קיבלה אישור רשמי פחות או יותר בשנת 2014, שבעת כתיבת שורות אלה מתקרבת לסיומה, כאשר הפיג'ו 308 הוכתרה בתואר מכונית השנה של אירופה בתערוכת הרכב שנערכה בז'נבה בזכות השילוב המנצח של עיצוב מרהיב, נוחות נהיגה ונסיעה, חסכנות וידידותיות לסביבה – המשך למורשת המפוארת של היצרנית, שכבר קטפה את התואר בעבר עם דגמים קודמים שלה.


    גישת האיכות ללא פשרות שמאפיינת את דגמי פיג'ו מאז ומעולם ניכרת כבר במראה החיצוני של הפיג'ו 308 – עיצוב נאה, אווירודינמי עם חזית תקיפה שאולי רומזת על סמל האריה המפורסם של החברה. גם בתוך הרכב מחכה לנהג ולנוסעים עיצוב מרשים, עם מראה כסוף יוקרתי והרבה מאוד מקום להתרווח בו.

    ואז נכנסים פנימה ומתחילים לנסוע. הפיג'ו 308, בעזרת מנוע ה-1.2 ליטר (בדגמים המצוידים בתיבת הילוכים אוטומטית) מסוגלת להגיע למהירות של 100 קמ"ש תוך 10 שניות, כאשר המבנה החזק שלה מבצע סיבובים ופניות באלגנטיות יתרה, ובולע בקלילות מהמורות ומכשולים על הכביש כך שהנוסעים לא ירגישו אותם. יוצאים לטיולים ארוכים עם המשפחה? הפיג'ו 308 היא הרכב בשבילכם: מלבד ההישג המרשים בתערוכה בז'נבה, הדגם של שנת 2014 גם זכה להכנס לספר השיאים של גינס בזכות ההישג המדהים של צריכת דלק של מעל 35 קילומטרים לליטר (!). כן, העיצוב ונוחות הנהיגה המרשימים באים ביחד עם חיסכון פנומנלי בדלק.

    הפיג'ו 308 מתהדרת בכל השכלולים המקובלים היום, וכולם מתרכזים בצג המגע האינטראקטיבי והפשוט לתפעול שמספק רמה גבוהה של שליטה על המאפיינים השונים של הרכב. לכל מי שמחפש מכונית משפחתית ולא מוכן להתפשר על איכות – פיג'ו 308 היא המשפחתית הטובה ביותר על הכביש.